Ogłoszenie

Image Hosted by FotoZrzut.pl

#1 2011-06-09 15:09:34

 Nadiya

Domownik

Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 209
Aktor: Shah Rukh Khan, Ajay Devgan
Aktorka: Kajol Devgan
Film: DDLJ, Baazigar, UMAH, Hamesha

Ciekawostki

Kilka ciekawostek na temat Kajol

* Dla aktorstwa porzuciła szkołę w wieku 16 lat.

* Jest czwartym pokoleniem aktorek w rodzinie. Aktorkami były: jej prababka Rattan Bai, babka Shobhna Samarth, matka Tanuja oraz ciotka Nutan Behl. Wszystkie były, w swoich czasach, gwiazdami indyjskiego kina. Jej siostra Tanisha również jest aktorką, a ojciec Shomu Mukherjee jest producentem.

* Przy produkcji "Fanaa" aktorka odmówiła kręcenia w Kaszmirze w obawie o ataki terrorystyczne. Ostatecznie zdjęcia nakręcono w lutym 2006 roku w polskich Tatrach.

* Wraz ze swoim mężem Ajay Devgan wygrała 10 milionów rupii indyjskich w telewizyjnym programie Kaun Banega Crorepati (odpowiednik "Milionerów"). Wygrana została przekazana na szpital onkologiczny w Madrasie.

* Często jej partnerem filmowym jest Shahrukh Khan. Ich 6 wspólnych filmów (Baazigar, Karan Arjun, DDLJ, KKHH, K3G, MNIK) było wielkimi hitami w Indiach i ugruntowało ich pozycję jako najlepiej dobranej pary filmowej w Bollywood.

* Kajol jest Ambasadorem Dobrej Woli fundacji Loomba Trust założonej w Wielkiej Brytani. Honorową plakietkę wręczyła jej Cherie Blair, żona byłego premiera.

* Dostała propozycję zagrania Mayi w filmie "Kabhi Alvida Naa Kehna", jednak odmówiła, gdyż w tym czasie powstawały zdjęcia do "Fanaa". Ostatecznie rolę przyjęła Rani Mukherjee.

* "U Me Aur Hum" to pierwszy film, w którym Kajol wystąpiła pod nazwiskiem męża - Devgan.

* Dostała propozycję zagrania roli Malviki w filmie "Baabul", jednak odmówiła. Ostatecznie zaangażowano Rani Mukherjee.

* Do piosenek "Mere haath mein" i "Chanda Chamke" w filmie "Fanaa" Kajol użyczyła swój głos.

* W trakcie zdjęć do filmu "Ishq" Kajol i Ajay Devgan stali się parą. Spotykali się 5 lat zanim się pobrali.

* W filmie "Kuch Kuch Hota Hai", w czasie piosenki "Yeh Ladka Hai Deewana", podczas jazdy rowerem, Kajol straciła nad nim kontrolę i rozcięła kolano. Upadek można zobaczyć tuż przed zakończeniem ujęcia.

* Kajol jest znana ze swojej pracy społecznej w Indiach, szczególnie związanej z edukacją dzieci. Właśnie za tę pomoc została doceniona 26 listopada 2008 roku - odebrała w Nowym Delhi prestiżową nagrodę Karmaveer Puraskaar, indyjską narodową nagrodę za sprawiedliwość społeczną oraz działanie obywatelskie.

* Dostała propozycję zagrania w filmie "Czas zguby", jednak odmówiła.

* "Pyaar To Hona Hi Tha" to jedyny wspólny film Kajol i jej męża Ajaya Devgana, który stał się hitem i odniósł kasowy sukces - zarobił więcej niż podwójny koszt produkcji.

* Była brana pod uwagę do roli Shirley w filmie "Josh", jednak ostatecznie w filmie wystąpiła Aishwarya Rai.

* Otrzymała propozycję zagrania roli Priyi w filmie "Chalte Chalte", ale odrzuciła ofertę. Ostatecznie w filmie wystąpiła Rani Mukherjee.

* Otrzymała propozycję zagrania Nishy w filmie "Dil To Pagal Hai". Ostatecznie w filmie wystąpiła Karisma Kapoor.

* Dostała propozycję zagrania Sanjany w filmie "Mohabbatein", jednak odmówiła. Ostatecznie rolę otrzymała Kim Sharma.

* Reżyser Aditya Chopra planował nakręcić remake "Kiedy Harry poznał Sally", w którym główne role miała zagrać Kajol i Shahrukh Khan oraz Rani Mukherjee, jednak nie udało mu się tego dokonać.

* Ma 157 cm wzrostu.

* Była brana pod uwagę do roli Geety w filmie "Thoda Pyaar Thoda Magic", ale była zajęta projektem "U Me Aur Hum" i w postać wcieliła się Rani Mukherjee.

* Początkowo była brana pod uwagę do roli Ayeshy w filmie "Om Jai Jagadish", ale odmówiła ze względu na termin realizacji projektu i w postać wcieliła się Mahima Chaudhry.

* Początkowo miała zagrać Nandini w filmie "Shakthi: The Power", jednak ostatecznie angaż otrzymała Karisma Kapoor.

* Była pierwszą aktorką, która zdobyła nagrodę Filmfare dla najlepszego czarnego charakteru.

* Obecnie mieszka w Juhu, podmiejskiej dzielnicy Bombaju, gdzie swoje rezydencje posiada wiele gwiazd Bollywood.

* Kajol była częścią zespołu, w którego skład wchodzili również: Shahrukh Khan, Akshay Kumar oraz Juhi Chawla. Występowali oni na tournée tanecznym Awesome Foursome Concert 1998.

* Zadebiutowała w filmie Bekhudi w 1992 roku, w wieku 17 lat.

* Dla Karana Johara Kajol jest jak amulet, który zaprasza do wystąpienia w każdym swoim filmie, choćby tylko na kilka sekund.

* W 2006 roku wyszła seria Bollywoodzkich lalek, w której znalazła się miniaturowa podobizna Kajol.

* Kajol posiada psa Sher Khana (mastifa angielskiego), który został tak nazwany na cześć głównego bohatera książki Księga dżungli.

* Kajol włada językami: hindi, angielskim, marathi i bengalskim.

* W 2011 roku aktorce została przyznana nagroda Padma Shri za wybitne osiągnięcia artystyczne, czwarte najwyższe odznaczenie cywilne w Indiach, przyznawane przez rząd indyjski.

* Mniej więcej w wieku 18 lat miała chłopaka, który nazywa się Kartik Mehta. Znała go od dzieciństwa, jest od niej 4 lata starszy, Kajol w wywiadach przyznawała się, że z nim chodzi. "Ma 22 lata i jest przystojny. Pierwszy raz spotkałam się z nim na moich 3 urodzinach" a Tanuja wyznaje "On wygląda jak dziewczyna. Co więcej - wygląda jak Kajol, przynajmniej jego oczy."

* Bardzo boi się karaluchów.

* Jej ulubiony kolor to biały.

* Kajol nie lubi "Władcy Pierścieni". Uważa to za nudną opowieść.

* Podczas pobytu w polskich górach (podczas kręcenia filmu Fanaa) Kajol bardzo polubiła niektóre polskie potrawy np. pierogi ruskie czy bigos.

* Jest na tyle zapaloną fanką literatury, że gdy nie ma nic pod ręką czyta co popadanie (nalepki na szamponach i balsamach)

* Uwielbia jeść ryby.

* Kajol była/jest twarzą reklamową takich marek jak: Pepsi, Lux, Marie Biscuits, Alpenliebe, Whirpool, Anchor Toothpaste, Tata Indicom, Asmi, Sangini, Knorr.

* W plebiscycie na najlepszą bollywoodzką aktorkę (2006r) Kajol zajęła czwarte miejsce.

Offline

 

#2 2011-06-13 15:20:49

Priya12

http://www.registryvalet.com/graphics/button_administrator.jpg

Zarejestrowany: 2011-06-13
Posty: 71

Re: Ciekawostki

Na to wygląda, że Rani większość ról zawdzięcza Kajol Kajol odmawiała a Rani wykorzystywała okazję
A szkoda, chciałabym zobaczyć Kajol w KANK jako Mayę albo ChCh
Nie wiedziałam że Kajol nie lubi karaluchów, to tak jak ja, tylko że ja bardziej nie lubię pająków, karaluchy jeszcze jakoś mogę znieść
I na dodatek lubi nasze polskie ruskie pierogi


http://fotofotki.pl/images/2hydlaqfrd123j6cb4p.jpg

Offline

 

#3 2011-06-13 21:56:05

 Jnan95

Rozkręca się

Zarejestrowany: 2011-06-13
Posty: 76
Aktor: Shah RUkh Khan
Aktorka: Kajol, Juhi, Madhuri
Film: MNIK,WAF,DDLJ,UMAH

Re: Ciekawostki

Większość filmów, które odmówiła wskakiwała Rani Aż mnie to uśmiała Też nie lubię karaluchów Pierogi ruskie mogłabym jeść codziennie Chanda Chamke i Mere haath mein pięknie zaśpiewała, ma piękny głos


http://oi51.tinypic.com/de8tih.jpg

Offline

 

#4 2011-06-14 10:17:11

 Nadiya

Domownik

Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 209
Aktor: Shah Rukh Khan, Ajay Devgan
Aktorka: Kajol Devgan
Film: DDLJ, Baazigar, UMAH, Hamesha

Re: Ciekawostki

Ja kocham pierogi ruskie
A jeśli chodzi o jej ulubiony kolor - biały, to muszę przyznać że rzeczywiście bardzo ładnie jej w tym kolorku Przy takiej karnacji prezentuje się przepięknie

Offline

 

#5 2011-06-15 23:42:15

 asha

Rozkręca się

31860890
Skąd: Maszkowo
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 130
Aktor: Srk i Saif
Aktorka: Preity,Rani i Kajol
Film: Kank
WWW

Re: Ciekawostki

Wiele się dowiedziałam. Też to zauważyłam gdy każdą rolę odrzucała brała ją Rani albo Karisma. Ja też nie lubie karaluchów. Białym bardzo ładnie jej.

Offline

 
free counters

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.queen-kajol.pun.pl